Specialist Marketing

RIN Hotels recruteaza SPECIALIST DE MARKETING care sa indeplineasca urmatoarele cerinte:

  • Experiență de minimum 3 ani în marketing; cunoașterea domeniului hotelier este un avantaj;
  • Abilități puternice de scriere și comunicare, atât pentru crearea de content, cât și pentru comunicarea de zi cu zi cu clienții, partenerii și colegii;
  • Cunoștințe de bază a programelor software, în special Microsoft Office;
  • Cunoștințe avansate de gestionare eficienta a canalelor online si de Social Media și a instrumentelor de promovare ale Google.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Asigură colaborarea cu furnizorii de servicii specifice activității de marketing;
  • Propune şi implementează acţiuni de promovare pentru brandurile alocate;
  • Monitorizează bugetele alocate pentru campaniile de promovare/marketing;
  • Administrează și asigură comunicarea pe platformele de socializare, website și prin newsletter;
  • Generează content de marketing: texte, machete, declinări;
  • Asigură Brand Managementul pe social media, site-ul web și materiale tipărite;
  • Organizarea și implementarea evenimentelor speciale;
  • Elaborează comunicatele de presă şi colaborează cu mass-media de profil.

Beneficii:

  • Activitate în cadrul unui grup mare de companii, din domenii diverse și cu portofolii extinse.
  • Pachet salarial atractiv